Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MUHALEFET İSTİYOR, AKP İSTEMİYOR
Siyaset
2018-05-15 17:37

MUHALEFET İSTİYOR, AKP İSTEMİYOR

24 Haziran’da yapılacak milletvekili erken genel seçimleri öncesinde tüm siyasi partilerin aday adaylığı başvuru süreci 12 Mayıs itibariyle sona ermişti.

Milletvekili aday adaylığı için tüm partilere yoğun başvuru yapılırken, en fazla başvuru AKP’ye yapılmıştı.

Zonguldak’tan da AKP’ye 49 kişi başvurmuş. Bunların içinde Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır da bulunuyor.

Ancak, AKP Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’a kendi partisinden tepki olurken, muhalefet partileri tarafından Özbakır’ın yeniden birinci sıra olması halinde şanslarının artacağı görüşü ifade ediliyor.

Siyasi partiler 21 Mayıs’a kadar aday adaylarını tek tek değerlendirirken, listelere son şekli vermeye çalışıyorlar.

Muhalefet partileri, yani millet ittifakı olarak bilinen CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile AK Parti ile ittifak kuran MHP’nin Zonguldak birinci sıra adayı olmasına muhtemel gözüyle bakılan eski MHP il Başkanı Hamdi Ayan’ın AKP listesinin birinci sırasına Hüseyin Özbakır’ı yeniden aday olmasını sabırsızlıkla beklerken, AKP seçmeni ise tam tersi Özbakır’ın yerine başka bir ismin birinci sıraya konulmasını istiyor.

Muhalefet partileri; AKP mevcut milletvekili Hüseyin Özbakır’ı yeniden birinci sıraya koyması için adeta dua ediyor.  Hatta bazı partiler namaz dualarında,  hükümetin ramazan ve bayram ikramiyesi olarak emekliye bayramlarda bin TL ikramiye verirken, Özbakır için de birinci sıraya konulmasını Ramazan ve bayram ikramiyesi olarak dua etmeye başladıkları ifade ediliyor.

AKP’de ise durum daha farklı.

AKP seçmeni, ilçe teşkilatları ve birçok yönetici Hüseyin Özbakır’ı yeniden listenin birinci sırasında görmek istemediklerini, birinci sıraya konması halinde büyük oranda oy kaybedeceklerini ve bir milletvekilini başka partilere kaptıracakları endişesi taşıdıklarını belirterek, 24 Haziran seçimlerinde AKP listesinin tamamen değişmesi ve ithal bir aday gönderilmemesini bekliyorlar.


Bu haber 15 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

CUMHURBAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Hürdüşün © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

ZWT