Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Lokman GUL
ADAYLIĞA SON 6 GÜN KALDI
15.05.2018

24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimleri öncesinde Zonguldak siyasetinde durgunluk devam ediyor.

Tüm siyasi partiler aday adaylarını belirledi, genel merkeze ulaştı ve şimdi 21 Mayıs’taki aday isimlerini heyecanla bekliyor.

Partilerde önemli olan listelerin 1 ve 2. Sırası belli olacak. Her partide aday adaylarına sorsan “Bir benim” diyor, “Şurdan bağladım, burdan bağladım, benim işim tamam” diyor.

AKP’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aday belirlemede yetkili benim”  ve “herkes sürprizlere açık olsun, yüzde 90 benim listem” diyor ve çok net ifade ediyor. Ve liste dışı kalacaklar çok onlara da açıktan “sizinle çalışmam diyor.

Zonguldak tüm siyasi partilerin en çok merak ederek beklediği AKP’nin 1. Sıra adayı kim olacak? Hüseyin Özbakır’mı? yoksa Polat Türkmen mi?

Özbakır olursa tüm partiler sevinecek, Polat Türkmen olursa tüm partiler üzülecek.

AKP’nin sıralaması Zonguldak milletvekili dağılımını belirleyecek. En çok da MHP, AKP’de 1. Sıraya Hüseyin Özbakır’ın konmasını çok istiyor. Özbakır olursa MHP’de eski il Başkanı Hamdi Ayan büyük bir olasılıkla MHP 1. Sırda adayı olacak ve “kesin olarak ben milletvekili olurum, MHP Zonguldak’tan biri milletvekili çıkaracak” diyor. Gerçekten Zonguldak’ta, AKP’sinden tutun tüm Zonguldak AKP’nin birinci sıra adayına kitlendi.

Benim bildiğim 45 senedir böyle bir olay görülmedi.

AKP’de çok küskün olacak, her kesimin teveccühünü kazanan milletvekili Özcan Ulupınar’ın aday olmaması, AKP tabanını üzdü. Özcan Ulupınar’ı Zonguldak çok arayacak.

CHP’de görünen tabloya göre; Milletvekili Şerafettin Turpcu listenin ortalarında olabilir. Ünal Demirtaş da Zonguldak’tan olursa 1. Dışarıdan olursa CHP’de sürpriz bir aday olabilir. Harun Akın son dakikada aday adayı oldu. Bir yerden ışık almasa aday adayı olmazdı. Kesinlikle 2. Sırayı Çaycuma’ya verirler,  bu durumda eski il başkanı Umut Başoğlu’nun şansı artabilir.

MHP’nin sıralaması belli gibi.

İYİ Parti’de birinci sıra ithal aday olursa hüsran olur. Eski Vali Yavuz Erkmen birinci sıra olursa diğer partilerin liste sıralamasına göre çıkar. Şu an yüzde 50, yüzde 50 görünüyor. Tabii ki İYİ Parti’nin ittifak ortaklarının avantajı da var.

Bu seçim AKP olarak çok yorucu geçecek. Dolayısıyla bu diğer parti adaylarına da yansıyacak. AKP sabah başlayacak, sahura kadar seçim çalışması yapacak. Mahallelerdeki iftar yemekleri, sahur yemekleri, kahvehane toplantıları bu seçim çok yorucu ve meşakkatli geçecek. Beleş yemek yiyenler kuyruklarda olacak, lokantalar, esnaflar da o beleş çadır kuyruklarını seyredecekler.

Bu Ramazan’da lokantacılar için çok zor geçeceğe benziyor, tabii ki esnafı düşünen yok iftar ve sahur yemeği, Ramazan kumanyaları bedava malı getirenler yine getirecek. Olan küçük esnafa olacak. Hayır paketlerinden kimlere kıyak yapılacak göreceğiz. Kimlere çadır yemek paraları toplanacak, kimler bu işlerden fayda görecek. 

Bu Ramazan’da ne milletvekili adaylarına, ne yöneticilere, ne de seçmene uyku yok.

HOŞGELDİN RAMAZAN

Bugün 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının 1. Günü.

Kalplerin sevgi, iman dolu, fakirlerin umut, zenginlerin hayır, fitre ve zekat ayı, ibadet ayı, mağfiret ayı hoşgörü ayı.

Bu ayda oruçla bol bol namaz kılarak ibadet yapmalıyız. Haramdan, yalandan, riyadan uzak durmalıyız. Cenab-ı Allah tüm Müslümanların Ramazan ayını huzur, sağlık ve sevdikleriyle beraber geçirmelerini, vatanımızın huzurlu, dünya Müslümanlarının barış içerisinde bir Ramazan ayını geçirmelerini dilerim.

ABD, İSRAİL

Emperyalist ABD ve yandaşı katil İsrail Ramazan ayına 2 gün kala tüm Müslümanlara Ramazan ayını zehir etti. Tüm dünyanın ve Avrupa ülkelerinin karşı çıkmasına rağmen ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdı. ABD’nin başına başkan olan Trump ve yandaşı İsrail yine 55 Müslüman Filistinliyi öldürdü ve 2 binden fazla yaralı var. 

ABD ve Müslüman kanı ile beslenen İsrail yapacağını yine yaptı. Büyükelçilik açılışına ABD Başkanı Trump gitmezken,  kızı ve Yahudi damadını yolladı. Buna karşı Müslüman ülkelerinden bir tepki yok. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır ve diğer Müslüman ülkelerinden ses, seda yok.

En büyük tepkiyi Türkiye gösterdi.

Sözde Müslüman ülkeleri ABD’nin uşaklığını yapa dursun, bu durumda niye başta Türkiye ve diğer Müslüman ülkeleri AB ülkeleri büyükelçiliklerini Kudüs’te açsınlar. Niye açmıyorlar. Dünyanın en büyüğü süper güç bir deli Trump’u seçti. Mason, Yahudi, emperyalist çetelerin desteklediği iki kan emici ABD ve İsrail Ramazan ayını başta Filistinli Müslümanlara zehir ettiler. Sözde arap Müslümanlar hala ABD ve Yahudi İsrail ile Müslümanlar bir araya gelmezse bu Yahudi, emperyalistler hiçbir zaman sırtımızdan inmezler, ekonomimizi baltalardı.

ABD ve onun küçük oğlu İsrail şu an dünyayı yönetiyorlar, istediklerini ayağa kaldırır, istediklerini yerle bir ederler. 40 yıldır düşman olan bir Mısır, bir Arap Emirlikleri, Arabistan, İsrail’e karşı iken şimdi düşmanlar.

Müslüman, Müslümanın dostu olmalı. Yahudi’ye, Ermeniye, Siyonistlere menfaatleri için hizmet etmemeli.

Allah başta bu Filistin ve dünyadaki tüm Müslümanların Ramazan ayını huzur ve barış içerisinde geçirmelerini nasip etsin.


Bu yazı 231 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

CUMHURBAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?

Hürdüşün © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

ZWT