‘ULAŞILAMAYAN BİR VEKİL OLMAYACAĞIM’

‘ULAŞILAMAYAN BİR VEKİL OLMAYACAĞIM’ haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-05-11 11:33

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)Zonguldak Milletvekili aday adayı Barbaros Tuzcuoğulları, Türkiye Kamu-sen Zonguldak il Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, Zonguldak’a kim hizmet etmek istiyorsa ona destek vereceklerini söyledi.

BACIOĞLU: HEDEFİMİZ VE BEKLENTİMİZ,  GAYEMİZ, AMACIMIZ ZONGULDAK’A HİZMET

Türkiye Kamu-Sen il Başkanı ve Türk Büro-sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu yaptığı konuşmada şunları ifade etti.

“Bugün Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak ilimizden milletvekili aday adaylığına soyunan Barbaros Tuzcuoğulları beyefendi sendikamızı ziyaret ediyorlar. Ben kendilerine bu ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Barbaros Tuzcuoğulları bizim uzun yıllardır tanıdığımız, Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde görev yapmış olan değerli bir arkadaşımız, dostumuz. Bizim buradaki hedefimiz ve beklentimiz,  gayemiz, amacımız Zonguldak. Biz, Zonguldak’a hizmet edecek, Zonguldak’ın derdi ile dertlenip Zonguldak’ta yaşayanlarla bir arada olacak vekil adaylarını sonuna kadar destekleyeceğimizi söylüyoruz. Barbaros hocamın da bu niyetlerle Zonguldak’a hizmet etmek adına, Zonguldaklıların derdi ile dertlenmek adına Zonguldak’a geldiğini bizler biliyoruz. O yüzden çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarılar diliyoruz. Aday adaylığı sürecinin de adaylıkla sonuçlanması bizleri memnun eder, kendisine başarılar dileriz” dedi.

TUZCUOĞULLARI:  ZONGULDAK’I EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İÇİN ADAY ADAYLIĞI İÇİN YOLA ÇIKTIM

Zonguldak’a hizmet etmek istediğini belirten MHP Milletvekili aday adayı Barbaros Tuzcuoğulları ise yaptığı konuşmada, “Ben, babam 1980 döneminde bu şehirde il başkan yardımcılığı ve birçok görevde bulunmuş bir kişi. Doğduğum günden beri bu partinin içerisindeyim. O dönem ki, büyüklerimin ellerinde büyüdüm ben. Partinin, ocakların her noktasında görev yaptım.  Hep siyasi davama hizmet etme gayesiyle bu çalışmalarda bulundum. Eski Milli sporcuyum, daha sonra Türkiye’ye Çim Hokeyini getirdim. Uzun yıllar Milli Takım antrenörlüğü, uluslararası müsabakalarda hakemlik vs. olmak üzere birçok görevde bulundum. 2006-2009 yıllarında federasyon başkanlığı yaptım. 26 yıllık devlet memuriyetimi 1,5 yıl önce sonlandırdım.

Bu siyasi süreçte, bizde bu davaya hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. Bu siyasi süreçte taşın altına elimizi sokalım, kendi memleketimize çünkü bizim sevdamız Zonguldak daha fazla hizmet edebilmek amacıyla, Zonguldak’ın sorunlarını vura vura, basa basa Ankara’ya taşımak suretiyle aday adayı oldum. Genel başkanım, genel merkez nasıl takdir ederse sonuçta biz bu davanın neferiyiz, ister listede oluruz, ister liste dışı oluruz biz bu davaya hizmet etmeye devam edeceğiz.  Bu bizim için belki bir başlangıçtır, belki bir sondur onu bilemiyoruz. Ama sonuçta ben bir tek Allah’a güvenerek yola çıktım, kimseden icazet alarak veya kimseye güvenerek yola çıkmadım. Sonuçta her ülkücü hareketteki veya bu davada herkesin burada aday adayı olmaya hakkı vardır bu takdir genel merkezindir. Genel merkezimiz bizi nerede uygun görürse biz orada çalışmaya devam edeceğiz.  

Bu süreçte de sizlerle tanışmak için burada oldum. Ben bu süreçte tanıdığımız birçok insan var tabi yani ben Zonguldak’ta her daim oldum. Özellikle benim alanım spor, spor konusunda Zonguldak’ın bırakın Türkiye’deki sorunlarına kadar birçok şeyi bilen bir kişiyiz. Bunun için diğer sorunları ile birlikte Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil etmek için aday adaylığı için yola çıkmış bulunmaktayım. Ancak Allah nasip eder de, sıralamada olup vekil olursak çok farklı bir vekil olacağım onu da göstereceğim. Benim hayattaki prensibim şu yönde; hiçbir şeyim yokken gösterdiğim sabır, her şeyim olduğunda gösterdiğim tavırdır beni ben yapan. Çünkü ben bu şehirde büyüdüm, ben ulaşılamayan bir vekil asla olmayacağım, çünkü makamlar gelip geçicidir. Yine ben bu şehre döneceğim. Yine ben bu şehirde insanlarla selamlaşacağım, insanların bana ufacık bir tavır yapması bene en büyük bir hakaret olur. Onun için bu sürece inanarak girdim, inandığım hiçbir davada geri durmadım” diye konuştu.